Ubezpieczenie społeczne w UK

Nie wszyscy na pewno wiedzą, że jeśli jedziemy do UK to cała nasza przygoda zacznie się od rejestracji ubezpieczenia społecznego? Bez tego numeru nie możemy podejmować żadnej legalniej pracy. To jednak nie wszystko, bo to ubezpieczenie potrzebne nam jest do korzystania z darmowej opieki medycznej, a to ma przecież bardzo duże znaczenie.

Takie usługi liczone jeszcze w funtach kosztują krocie, dlatego nie można tak ryzykować i trzeba będzie bardzo szybko trzeba się rejestrować. Jeśli ktoś chce pobierać zasiłek to również ten numer jest potrzebny. Jeśli chodzi o rejestracje to konieczna będzie wizyta w urzędzie. Tam po rozmowie w cztery oczy z urzędnikiem możemy starać się o numer ubezpieczenia społecznego. Potrzebne nam są dokumenty, które potwierdzają nasz adres zamieszkania, w tym jakieś rachunki chociażby za prąd. Oczywiście musimy mieć również paszport.

Pomoc księgowego
Nie brzmi to wszystko na łatwe zadanie do wykonania, bo już sam kontakt z urzędnikiem nie będzie dla nas czymś łatwym. Jeśli nie znamy języka angielskiego to trzeba będzie zgłosić się po pomoc do księgowego, który wie jak ma nam pomóc. Wtedy na takie spotkanie pójdziemy razem z księgowym i jeśli będzie taka konieczność to wszystko nam wytłumaczy i przetłumaczy. Tym samym ułatwiamy sobie to zadanie i na pewno bardzo szybko otrzymamy numer ubezpieczenia społecznego. Taki numer otrzymujemy raz na całe życie, a zatem nie będziemy mieć w przyszłości problemów z ponownym staraniem się o numer.

Nawet, jeśli wyjdziemy w UK to numer będzie cały czas aktywny. Wreszcie będzie można zacząć legalnie pracować albo będziemy mogli założyć swoją firmę. Warto już teraz się tym zainteresować, a księgowego, który nam pomoże znajdziemy tutaj Capital Business Links Ltd. polskie biuro rachunkowe. Trzeba wcześniej się z nimi skontaktować i powiedzieć, że chcemy zarejestrować numer ubezpieczenia społecznego. Wtedy umówimy się na konkretny termin i razem pójdziemy żeby te wszystkie formalności pozałatwiać. Dla nich to nic trudnego i bez stresu nam w tym pomogą. Z takiej okazji warto skorzystać już teraz.