Turbo serwis

Posiadając nowoczesny samochód z silnikiem benzynowym na pewno mamy tam zamontowane turbo. Dzisiaj jest modnie żeby dodawać do silników turbinę. Dzięki niej można będzie uzyskać o wiele lepsze parametry silnika.

Nawet mała pojemność gwarantuje nam wysoką moc i większy moment obrotowy. Z pojemności tysiąca czterystu centymetrów sześciennych można dzisiaj wyciągnąć sto sześćdziesiąt koni mechanicznych. Dawniej było to może siedemdziesiąt koni i to już naprawdę było bardzo dużo. Problem w tym, że mamy coś za coś i jeśli mamy turbo to trzeba się nastawiać na to, że jest to coś, co może się zużyć. Jeśli się zużyje to będzie to bardzo niebezpieczne dla naszego silnika w samochodzie.

W momencie może wylać się cały olej i jeśli jedziemy autostradą to możemy mieć poważne problemy. Silnik w kilka sekund się zatrze i niestety, ale naprawa będzie bardzo kosztowna. W modelu, który nie jest zbyt wiele wart może to oznaczać, że samochodu w ogóle nie będziemy robić.

Jak temu zapobiegać?

Trzeba odwiedzić wcześniej serwis turbo i wtedy przekonamy się, w jakiej kondycji jest nasz silnik. Jeśli mamy przejechane przeszło sto tysięcy kilometrów, a może i więcej to lepiej byłoby to sprawdzić. Często można wcześniej wykryć usterkę i koszty naprawy będą wtedy o wiele niższe. Dzisiaj naprawia się turbosprężarki i daje się na to nawet rok gwarancji. Możliwa jest również naprawa sterownika turbosprężarki, który bardzo często ulega awarii. Trzeba tylko to sprawdzić i wiedzieć, w jakiej kondycji jest nasz cały układ. Tylko wtedy będzie można podjąć decyzje o tym, co należy robić dalej i ile ma nas to kosztować. W serwisie mają sprzęt, który pozwala na sprawdzenie tego wszystkiego, co może nas zainteresować. Taki serwis turbo znajdziemy tutaj regeneracja turbiny warszawa i jeśli mamy samochód z turbosprężarką to warto byłoby się do nich jak najszybciej zgłosić. Warto, co jakiś czas sprawdzać nasz silnik, a wtedy możemy mniej zapłacić za naprawy. To nie zajmuje dużo czasu, a przekonamy się, co się z silnikiem dzieje.