Pszenica ozima – zwalczanie chwastów

Pszenica to zboże numer jeden na całym świecie. Jest jej wiele odmian dlatego rolnicy mogą siać to co jest chodliwe i to co chcą. W naszym klimacie pszenica ma się bardzo dobrze ale musimy pamiętać o tym żeby zwalczać chwasty które jej przeszkadzają w rozrastaniu się co oczywiście negatywnie wpływa na plony. Jeśli nie będziemy dbać o to żeby pszenica była wolna od chwastów to nie będziemy mieć z tego zarobku.

Na polach gdzie jest pszenica pojawiają się bardzo różne chwasty od jednoliściennych po dwuliścienne. Te drugie to między innymi owies głuchy czy mak. Walka z dwuliściennymi chwastami oznacza zastosowanie naprawdę bardzo wydajnych środków chemicznych pochodzących od znanego producenta. Tylko wtedy wiemy że jest to bezpieczne rozwiązanie i zarazem skuteczne. Jeśli chodzi o pszenice ozimą to jest bardzo słabo odporna na chwasty. Oznacza to że nie będzie ich próbowała sama zwalczać. Będzie niestety odwrotnie dlatego jeśli my się do tego nie włączymy to szybko zauważymy że plony są o wiele mniejsze od tych zakładanych.

Wybieramy najlepszy herbicyd
Ważne jest nie tylko to jaki herbicyd wybierzemy ale również to kiedy go zastosujemy. Zostało już wspomniane że pszenica ozima jest bardzo słaba i nie będzie walczyła z chwastami dlatego czekanie z opryskami herbicydami do wiosny oznacza poważne problemy.

Robimy to znacznie wcześniej czyli na jesień, a wtedy roślina na wiosnę jest wolna od chwastów i będzie rosła o wiele szybciej. Właśnie takiego rozwiązania nam trzeba i musimy zdobywać cały czas wiedzę na ten temat. Tylko w takiej sytuacji nasze uprawy będą bardzo duże, a nasze zyski jeszcze większe. Więcej bardzo pomocnych i przydatnych informacji na temat pszenicy znajdziemy na stronie zwalczanie chwastów w pszenicy ozimej. Im więcej wiemy tym lepiej dla naszych upraw dlatego warto na czytanie poświecić chociaż trochę czasu. Pszenica jest bardzo popularna w Polsce i raczej nic w najbliższym czasie się nie zmieni dlatego te informacje będzie można przez cały czas wykorzystywać.