Konsolidacja zadłużenia

Konsolidacja zadłużenia może brzmieć prosto w teorii, ale w rzeczywistości może być skomplikowana. Zwróć szczególną uwagę na poniższe wskazówki. Mogą pomóc Ci skonsolidować zadłużenie w sposób, który możesz wymyślić.

Spróbuj skorzystać z usługi konsolidacji zadłużenia, aby spłacić swój dług. Kiedy jej szukasz, upewnij się, że nie pobierają wysokich opłat. Możesz skontaktować się z lokalną agencją ochrony konsumenta, taką jak lokalna BBB. Mogą być zmuszeni do poświęceń za pośrednictwem linii kredytowych i ratingów kredytowych, ale nie mogą uzyskać zadłużenia.

Dowiedz się, czy firma konsolidująca zadłużenie chce wziąć pod uwagę twoją wyjątkową sytuację. Podejście uniwersalne nie działa, jeśli chodzi o tego typu kwestie finansowe. Chcesz pracować z kimś, kto chce poświęcić czas na ustalenie, co się dzieje.

Niech Twoi bliscy przyjaciele i krewni wiedzą, że masz dług. Być może mogą udzielić użytecznych porad, jak wyjść z długów. Nie należy ukrywać tego faktu przed przyjaciółmi i członkami rodziny.

Ważne jest, aby przeczytać drobnym drukiem każdej pożyczki konsolidacji zadłużenia przed wyrażeniem zgody na to. Na przykład, powiedzmy, że otrzymujesz pożyczkę pod zastaw domu. W przypadku niewywiązania się z tego kredytu pożyczkodawca może odebrać od ciebie dom. Zapobiegaj pojawianiu się tego, czytając drobnym drukiem.

Spróbuj refinansować swój dom i zabierz go na zamknięciu. Może to pomóc ci z łatwością spłacić wysoko oprocentowany dług i może podlegać odliczeniu. Może zaoszczędzić pieniądze i obniżyć miesięczne płatności. Nie jest jasne, czy jakiekolwiek płatności od momentu wykluczenia są możliwe z powodu przeniesienia zbyt dużej ilości niezabezpieczonego długu do zabezpieczonego długu.

Refinansowanie domu może czasami pomóc, próbując wyeliminować i skonsolidować zadłużenie. Ponieważ oprocentowanie kredytów hipotecznych to historyczny spadek, może to być świetne rozwiązanie. Prawdopodobnie będziesz również płacił mniej miesięcznie za swój kredyt hipoteczny.

Zastanawiasz się. Pamiętaj, że Twoim celem jest zmniejszenie miesięcznych płatności, a nie chcesz konsolidować do wyższej stawki. Jest to obszar, w którym naprawdę ważne jest porównywanie różnych programów, więc nie spiesz się i znajdź jeden z najlepszych stawek.

Podczas konsolidacji zastanów się, od czego to się zaczyna. W końcu nie chcesz skończyć na tym stanowisku za pięć lat. Bądź uczciwy wobec siebie i dowiedz się, co robisz.

Zadzwoń do swoich wierzycieli i zapytaj, czy możesz negocjować niższe odsetki. Wielu wierzycieli chce uregulować saldo na kwotę ryczałtową wynoszącą zaledwie 70 procent od kwoty należnej. Może to rzeczywiście pomóc Twojej zdolności kredytowej.

Kredyty hipoteczne, ale nie prezentują tych produktów jako takich. Jeśli korzystasz z domu jako zabezpieczenia pożyczki, ubiegasz się o pożyczkę pod zastaw domu. Nie jest to dobra opcja, chyba że masz pewność, że spłacisz pożyczkę na czas.

Użyj karty kredytowej o zerowej stopie procentowej, aby przelać swoje wysokie odsetki. Stawki te są zazwyczaj dobre od 12 do 18 miesięcy, zanim zaczną pobierać wysokie oprocentowanie. to tylko mądry wybór.

Jeśli przechodzisz konsolidację zadłużenia, przed konsolidacją długu musisz przejść przez arbitraż stóp procentowych. W tym arbitrażu możesz otrzymać obniżkę swojej stopy procentowej. Przekłada się to na niższe miesięczne płatności za całkowite zadłużenie. Stopniowo twój wynik kredytowy również rośnie wraz z terminowymi płatnościami.

Co masz zamiar zrobić z dodatkowymi pieniędzmi? Najlepiej jest umieścić go na koncie oszczędnościowym. Zamiast wchodzić w więcej długów, nigdy nie złamiesz bankrolla.

Konsolidacja zadłużenia może nie być najbardziej ekscytującym tematem rozmowy, ale z pewnością może być bardzo ważna dla twojego zdrowia finansowego. Postępuj zgodnie ze wskazówkami z tego artykułu i dokładnie zaplanuj konsolidację. Powinieneś znaleźć się w wygodniejszej pozycji, z mniejszym zainteresowaniem i bardziej elastycznymi warunkami.