Co jest ważne przy wyborze płytek łazienkowych?

Remont łazienki będzie wymagał od nas w wybrania wielu różnych elementów, wyposażenia, płytek, wanny czy też prysznica. Oczywiście płytki odgrywają ważną rolę w naszej łazience, dlatego też przykładamy często dużą rolę do wyboru kolorystyki, wielkości płytek. Oczywiście ważny jest materiał, w przypadku płytek podłogowych z pewnością bardzo dobrze sprawdzi się gres, jest to materiał odporny, który zapewni trwałość naszej podłogi przez wiele lat.

Gresowe płytki imitujące kamień

Warto zwrócić uwagę iż gresem możemy także obudować wannę, wykorzystać także na ścianie, oczywiście często są to płyty dość grube, czasem dochodzące do 10 mm, dlatego też są to także płyty dosyć szerokie. Zazwyczaj gres o dużych rozmiarach będzie najlepiej pasował w przypadku dużej łazienki, gdzie powierzchnia podłogi jest dość duża. Oczywiście w tym przypadku możemy zakupić gres polerowany jak również matowy, doskonale sprawdza się także gres szkliwiony.

Sprawdzając strukturę płytek powinniśmy zwrócić uwagę na różne zasadnicze właściwości jakie charakteryzują płytki, będzie to z pewnością ścieralność. W przypadku łazienki nie musimy przykładać zbytniej wagi do tego parametru ponieważ w łazience nie będziemy używali butów które mogłyby intensywnie ścierać płytki. Oczywiście powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na nasiąkliwości, warto wybrać płytki mało lub średnio nasiąkliwe o wartości nasiąkliwości poniżej 5 czy też 6%. Wszystkie te parametry znajdziemy na pudełku płytek lub też na stronie internetowej producenta. Dodatkowo także powinniśmy zwrócić uwagę na antypoślizgowość, dzięki temu płytki będą bezpiecznie.

Wiele osób wybiera płytki które imitują marmur, będzie to z pewnością dobry pomysł w większej łazience gdzie będziemy mogli wykorzystać cały wzór znajdujących się na płytkach. Oczywiście bardzo popularne są odcienie białe z różnego rodzaju strukturami kamienia, w tym przypadku warto sprawdzić płytki https://e-plytki.eu/pl/c/CALACATTA-GOLD/6613, które charakteryzują się wysoką trwałością, możemy zakupić różne wielkości które będą bardzo dobrze pasowały do każdej łazienki.